Personlig, Vardag

Veckans bästa och veckans sämsta

 En ny vecka med nya möjligheter!

Vips så var förra veckan slut och nu inväntas en helt ny vecka. Förra veckan var jag otroligt taggad och det kanske berodde på att jag kände på mig att något positivt skulle hända. Fast på ett omedvetet sätt. Men nu ska vi kolla tillbaka på hur förra veckan egentligen såg ut. Då med veckans bästa och veckans sämsta.

Veckans bästa:

 👍🏻 Jag har blivit med lägenhet! Äntligen och ni kan läsa inlägget här <— om ni har missat det.

👍🏻 Jag har äntligen hittat dom perfekta shortsen. Ska visa er dom senare i veckan.

👍🏻 I söndags var vädret helt underbart! Stålande sol och inte ett moln på himlen. Var då ute på en promenad i nästan två timmar och även en sväng på utegymmet.

 

 

Veckans sämsta:

👎🏻 Det är aldrig roligt att betala räkningar och förra veckan var det dags igen. Men det är alltid skönt när allt väl är gjort.

👎🏻 Jag lyckades att få ner en flaska med hostmedicin. I samband med att jag letade efter batterier högst upp i ett skåp så trillade flaskan ner på golvet. Det sa PANG och sedan var det glasbitar och hostmedicin över nästan hela köksgolvet. Då var det bara att börja städa upp och var absolut inte sugen på extrajobb under kvällskvisten. 

👎🏻 Jag skulle köpa ett par nya badbyxor till sonen. Men istället kom jag ut från butiken med en massa annat och kom på vad jag hade glömt i samband med hemgång. Så himla typiskt men får lägga in en beställning via nätet. 

 

 

Då får vi se hur den här veckan kommer att se ut?

Enligt väderprognosen ska vädret fortsätta att vara fint nu under tre dagar. Men senare i veckan ska det bli sämre och börja regna. Det är så himla typiskt för jag vill hellre ha fint väder i helgen när jag är ledig.

Men jag önskar er alla en härlig start på denna nya vecka och vi ses senare mina finaste!

 

//PUSS