Inspiration, Personlig, Shopping, Skönhet, Tips, Vardag

Normal – Haul och en rundvandring

För ett tag sedan gjorde jag en haul om några produkter från butiken Normal.

 

I lördags var jag där igen men den här gången fotograferade jag en hel del bilder därinne. Dels för att visa er och för att jag ska komma ihåg priserna på vissa produkter. Jag var säkert därinne i en timme för jag tog god tid på mig med att undersöka allt. Ja i lilla minsta detalj och här kommer bildbomben.

 

 

Dessa schampo och balsam är jag väldigt nyfiken på och kan tänka mig att dom doftar jättegott.

 

 

Det finns ett hav med olika serum till ansiktet och ska kolla närmare på dom nästa gång. 76 kronor är inte heller så dumt och skulle behöva några nya.

 

 

Finns också väldigt många olika ansiktsmasker och det får också bli en annan gång.

 

 

Den där ångmaskinen har jag sett mycket av på TikTok och blev väldigt nyfiken på denna ansiktsborste. Den kostar 118 kronor ifall ni undrar.

 

 

Gillar förvaringssaker och dessa burkar är riktigt fina.

 

 

Så fina produkter det finns för fötterna och diggar produkterna som föreställer fötter.

 

 

En fixeringsspray till ansiktet för bara 46 kronor.

 

 

Dessa Lip plumper har man sett mycket på TikTok men jag är inte intresserad av sånt.

 

 

Men dessa eye mask måste jag testa på någon gång.

 

 

Den här sminkspegeln för 158 kronor ska jag köpa någon gång för jag har ingen riktig sminkspegel. Man ser att den både har inbyggd belysning och en mindre spegel med extra förstoring. Det blir väldigt mycket för pengarna.

 

 

Åh den här paletten är så himla fin och perfekt nu till sommaren.

 

 

För bara 59 kronor får man en palett med dessa fyra fina nyanser till ansiktet.

 

 

Den här läppoljan har man också sett en hel del på TikTok och det här var den sista färgen. Men eftersom jag inte behöver någon olja så fick den inte följa med mig hem.

 

 

Det finns väldigt många olika produkter till ögonbrynen med väldigt bra priser. Förra gången köpte jag en ögonbrynspenna för 34 kronor och den är jättebra.

 

 

Dessa dofter till håret doftade jättegott men tyvärr så var dom slut. Fanns bara testerna kvar så jag får köpa en sådan en annan gång. 37 kronor är också ett väldigt bra pris.

 

 

Har man ett badkar så finns det många badbomber och dessa kokosskålar är väldigt populära.

 

 

Min korg blev iallafall fylld med några produkter innan jag betalade och gick därifrån.

 

 

Som ni ser så sticker det ut även något annat från påsen. Men ska visa vad det är i ett annat inlägg för annars blir det alldeles för mycket. Nu ska ni få se mina köp från Normal.

 

 

Det blev ett fodral till en tandborste, en kokosskål, minttabletter, lakrits, hårband, ansiktsborste, fixeringsspray, munspray, doft till toaletten, städsvampar och carmex.

 

Är mest nyfiken på dessa tre som jag snart ska börja använda.

 

 

Älskar lakrits och denna kostade bara 4 kronor vilket är billigare än i matbutiker. Tyckte att denna ask med mintabletter från butikens egna märke var väldigt intressant.

 

Jag återkommer med recensioner och vart skålen ska vara i ett annat inlägg. Hoppas att ni tyckte att det här var kul?

 

 

//PUSS