Personlig, Vardag

Ibland kan det bli oplanerat

Det blev visst en bloggpaus här i ett par dagar.

Något som jag inte hade planerat men ibland blir det så. Iallafall under semestern när dagarna går i ett på ett helt annat sätt än under vanliga, vardagliga rutiner. Jag älskar sommar och värme och vill absolut inte klaga på vädret. Men jag svettas som en gris och värmen har påverkat mig mera än vanligt. Jag hade nog trivts som bäst på en båtresa då man kan hoppa i vattnet när som helst. 

 

Kall mat är godast under varma dagar och speciellt till lunch.

 

Igår blev det en sväng till kalkbrottet som jag tidigare har visat bilder ifrån. Då var jag där med sonen men den här gången var jag där med dottern. Tyvärr kunde jag inte ta några bra bilder från igår för alla som var där tog plats överallt. Men det blev iallafall ett skönt bad.

När vi kom hem monterade vi dotterns säng och nu är den äntligen klar! Ska visa bilder på sängen så snart som möjligt.

 

 

Här är en bild på min nya myshörna på balkongen. Ska visa flera bilder i olika vinklar från balkongen i ett annat inlägg. Nu inväntas det snart middag och är så himla hungrig.

Men önskar er alla en fortsatt härlig helg och vi ses senare mina finaste!

 

//PUSS