Personlig

Lugna bananer

 
Jag har verkligen blivit ett freak när det gäller nötter och äter det typ varje helg. Dessa påsar fyndade jag inne på netto för 10 kr/styck. 
 
 
 Estrellas jordnötter har jag ätit förut och dom är sjukt goda jämfört med andra som jag har testat. 
 
 
Nötmixern med sour cream & onion smak samt chili & salt smak är också väldigt goda och jag brukar alltid öppna båda påsarna samtidigt för att äta lite av varje tills jag tröttnar.
 
 
Ikväll blir det som sagt nötter och film för mig och vännen min. Lugna bananer här och det är verkligen skönt. Imorgon åker jag hem då även mina barn kommer till mig som jag saknar så himla mycket. Usch det är verkigen jobbigt att ha dom varannan vecka men dom måste vara med sin far också.
Jag funderar på att skriva ett inlägg om hur det är att leva som ensamstående mamma med delad vårdnad för jag vet att jag inte är ensam om det. I oktober blir det exakt två år sedan jag och barnens far separerade då jag har haft en väldigt tuff resa. Det är mycket som jag inte har delat med mig av på bloggen av personliga själ och många saker kan jag fortfarande inte skriva om. Men jag tänkte mer skriva om hur det går, hur det har varit och helt enkelt hur jag lever mitt liv. Inga djupa saker om familjen runt omkring.
 
Nu ska jag återgå här men vi ses senare mina finaste!
 
 
//PUSS