Vackra himmel
Här om dagen var himlen så otroligt vacker på kvällen.
Då kunde jag inte låta bli att gå ut på balkongen för att fota.
Det var så himla vackert med det rosa.
God morgon raringar!
Som vanligt går helgen alldeles för fort och idag ska jag njuta av varje minut.
Igår blev jag så himla glad att jag äntligen hittade min hårfön som har varit borta ett bra tag. Nu när jag har tejp löshår så tar det över fyra timmar innan mitt hår självtorkar och håret måste vara torrt när jag går och lägger mig. Jag vill duscha på kvällarna för det känns skönast. Men idag kan jag äntligen duscha senare eftersom hårfönen är hittad.
Idag åker barnen till sin far och det kommer att kännas så konstigt eftersom dom har varit hos mig i tre veckor. Det kommer framför allt att bli väldigt tyst hemma eftersom det är barnen som låter mest av oss. Men jag har kaninerna att mysa med och tösen får komma till mig hur mycket hon vill under veckan om hon saknar kaninerna. Nästa helg åker jag bort och då ska tösen cykla över till kaninerna några gånger för att se till dom, låta dom skutta av sig samt fylla på mat, vatten och hö.
Jag har även klickat hem en klänning inför nästa helg men jag nämner senare för er om vad som händer då!
Ha en fin söndag och vi ses senare mina sötnosar!
//PUSS
♥
26 comments on “Vackra himmel”
Himlen, åh, maaaagisk!
sv: Tack så mycket fina du :* Kram
Vilken tur att du hittade fönen. Skönt att ha kaninerna när huset blir tomt. Jag saknar fortfarande vår lilla hamster som fanns hemma även om han var liten och fick plats i handen.
Ha en fin söndag /Kamilla
Älskar när himlen blir så. ?
skönt att den kom tillbaka 🙂 spännande om vad du skall 🙂 ja så vacker himmel vi har det oxå ofta då är jag där med kameran he he kram å fin dag
Vilken vacker himmel. Resan till Gallejaur blev helt otrolig och det var så vackert. Har lagt ut del 1 på min blogg så du kan läsa om du vill. Skriver del 2 imorgon. Ha en skön dag. Kram.
Åh vilka fina bilder!!
Åh vilka fina bilder!
Älskar när himlen är så där. Magiskt vackert, man kan stå och titta hur länge som helst.
Så himla vacker himmel.
Supervacker himmel!
Men alltså WOW vilken fantastisk himmel!!! Kram fining <33
Magiska bilde roch vilken vacker himmel!!!
Fantastiska färger på himlen!☺ Kram
Så vacker himmel!
Wow vilken himmel!
Ja det finns vackra färger på himmelen. Tänk hur många olika skiftningar som finns!
Vacker himmel, och så härligt att du köpt en ny klänning också 😀
Wow, vilken härlig himmel! 😀
vackert 😀 kramis <3
Åh vilken fin himmel<3
Hoppas du får en toppen bra söndag<3
Så vacker himmel verkligen :). Åh förstår att det känns jobbigt att de åker 🙁
Åh så vackert! 🙂
Men gud, vad vackert!
Så vackert
Men så vackert!