This post contains adlinks from Adviral
Klänning / Klänning / Klänning / Klänning
Idag är det inte lika soligt ute som det var igår men härligt väder är det ändå. På förmiddagen satt jag i solen men framåt lunch kom det en massa moln. Tösen hade en kompis som sov över hos oss inatt och idag har dom varit med varandra hela dagen.
Annars känns det verkligen som en söndag idag eftersom det är en röd dag. Imorgon kommer det att kännas som en måndag men det är ju fredag och det är så härligt.
Mina ben är kritvita jämfört med överkroppen så jag funderar på att smörja in benen med brun utan sol kräm så att jag kan ha på mig en klänning. Om det blir sol i helgen så ska jag passa på att sola så mycket som möjligt för det vore liksom härligt med färg på hela kroppen. Sedan vore det inte så dumt att ha på sig någon utav de fina klänningarna som ni ser här ovanför.
//PUSS
♥
OMG, känner igen mig såååå mycket vad gäller benens färg jämfört med överkroppens >.< Jag ska också skaffa någon bra brun utan sol 😀 😀
Röda dagar existerar inte i min värld vilket råkade göra att jag nästan kom försent till arbetet haha! Shit alltså xD
Sv; ja, det var trevligt! 🙂
Jättefina klänningar! Det är inte annat än att man ser fram emot sommaren med dessa i garderoben
(Sent) Svar: Tack för din fina kommentar. Dina ord gjorde mig glad.
Kram
Älskar den första klänningen, så fin!
https://nouw.com/bellss
Här har det varit strålande sol:))) Fina klänningar!! Kram
Åh så snygga!<3
Så fina klänningar. Det där känner man igen att halva kroppen är vit hihi.
Kram
Känner också att det känns som söndag, haha! Söta klänningar. ^^ Kram.
Jättefina klänningar! Var in och kollade lite om det gick att beställa min favorit av dom men tyvärr så var dom slutsålda 🙁
Kram
Verkligen super fina! 🙂
Sv: Det är verkligen ur grymt!<3
Åh, vilka fina mönster på klänningarna 🙂
Har den till höger, så fin!
Har den till höger, så fin!
åh tack =)
Håller med – jättefina klänningar! Kram
Så fina!! 🙂
Ja mina ben är inte alls solbrända, smorde in mig igår, men råkade misslyckas så vart flackigt, brukar faktiskt inte få det fläckigt, så tror jag var torr på vissa partier, så vill bara det ska tvättas bort nu så jag får smörja om igen hehe
Jättefina klänningar, fast btw blir typ inte solbrän på benen
Vad typiskt att det blev fläckigt och hoppas att du får ett bättre resultat! Kramis
älskar alla klänningarna. jag använder brun utan sol och vill rekommendera cocoa brown. har du provat den? jag älskar den. kram finaste jag hoppas du får en underbar helg.
Så snygga!
Vi har haft riktigt fint väder idag så jag har haft linne på mig ute när jag har jobbat och "trekvartsbyxor" – så skönt 😀 Fast mina ben är väldigt mycket vitare än ansiktet och armarna kan jag lugnt säga… hahahaa… men, men – bara att ha tålamod så blir det nog färg på benen också 😀 God natt finaste Netti och sov så gott <3 Kramar <3
så fina kramis
Sv: Tack! Ja det är nog mer vanligt än man tror att andra faktiskt har sådana tankar! 🙂
Superfina!!
Vilka snygga klänningar. Det är ju nu du kan gå omkring med kritvita ben för alla har ju det. 🙂
Fina 😀 😀
Men så fina! Den tredje och fjärde skulle jag jättegärna vilja ha.
Så fina klänningar, älskar verkligen den första!!
åh så snygga 😀