Armband från Mazu
Jag nämnde för er tidigare att jag hittade ett presentkort från Landstinget innan jul som gick ut vid årsskiftet. Vilken tur att jag hittade den så att jag kunde beställa hem en julklapp i efterskott. Då valde jag detta armband från Mazu med vackra pärlor.
Annars fanns det inte så mycket fint att välja på men blev ändå nöjd med armbandet. Tusen tack landstinget i efterskott!



Den känns väldigt tidslös och det gillar jag.
Men i år eller jag menar förra året så delade inte landstinget ut några julklappar till personalen och det var verkligen dåligt. Det handlar säkert om besparingar men vi personal är liksom också viktiga och behöver uppskattning.
Men vi fick årets friskvårdscheck på 1000 kr och jag får se om hur jag ska utnyttja den i år? Förra året köpte jag en grym träningsapp som jag har visat för er tidigare. Appen gäller ett år då jag köpte den i höstas. Får se om jag förlänger den eller gör något helt annat. Har ändå god tid på mig att bestämma mig innan dess.
Det är synd att man inte kan köpa arbetsskor för friskvårdschecken för det skulle jag faktiskt behöva. Eftersom det är viktigt med bra skor på jobbet som man ska kunna gå i hela dagarna så borde även sånt ingå tycker jag. Men det är bara något som jag funderade på.
//PUSS
♥
29 comments on “Armband från Mazu”
Åh, va fint! Och tack snälla du 😀 kram
Fy fan!! jo jooo det där att ens arbetsgivare inte ger sin personalen en riktigt uppskattning vet man själv hur det känns… jag kokar men nu vet de fr. min sida vad jag tycker å tänker på mitt arbetsplats! Att visa uppskattning är väldigt viktigt för det ger var å en verkligen en motivation att vilja fortsätta, det är logiskt psykologiskt mänskligt.
Åh vad fint armband!
Ja visst är det viktigt att ta hand om sin personal! Bra att ni fick lite klappar 🙂 vilken avd jobbar du på? =)
Åh så fint armband!
Så snyggt armband!
Jättefint armband.. Vi brukar få gåvakort men jag har fortfarande inte valt min gåva.. Bör nog göra det. 😉
Så fint!
Åh vilket fint armband! 😀 Kram
Vilket fint armband! 🙂
Gud vad fint det var!! 😀 kram <3
Fint! Och perfekt med presentkort så man kan välja vad man själv vill ha 🙂 KRAM!
Så fint :D. Tråkigt att ni inte fick någon julklapp :/
Ja det är skönt med semester. Ömma fina ord behöver man höra.
åhh va vackert 😀
Fint armband! Hoppas du lyckas pricka in nått bra träningsrelaterat för pengarna 🙂
Så fint!
Vilket fint armband! 🙂
Så fint!<3
SV: haha ja visst är det så, men det är fint med snö tycker jag så jag är glad att det kommer mer =) kram
Riktigt fint 😀
Såå fint!!
Vilket fint armband! 🙂
men åhh va fint vilken tur du hade .. alltså jag glömde bort 5 bio biljetter som gick ut typ sista dec o ja hitta den typ 5 dec
åhh vad fin! 🙂
Oj, vilket fint! 😀 Kramar
Men åhhh så fint armband! Passar ju PERFEKT till klänningen du visade upp i förra inlägget =)) Kram finaste <33
så fin!
Så fint
fint! 🙂