Det hade varit härligt
This post contains adlinks from Adviral
FLAMINGO 1 / FLAMINGO 2 / FLAMINGO 3
Vad härligt det hade varit om jag bodde i ett hus och hade en egen pool! Att simma runt där precis när jag vill och då skulle jag vilja ha en ha en flytande flamingo. Helst en rosa!
>>PINK / >>RED / >>BLACK
Jag skulle inte heller tacka nej till någon utav dessa grymma solglasögon.
God morgon raringar!
Igår kväll hann jag aldrig blogga som jag hade tänkt men så blir det ibland. När jag kom hem efter jobbet så gick jag och barnen ut med kaninerna så att dom fick skutta av sig på gräsmattan. Varje morgon innan jag åker till jobbet så brukar jag släppa ut kaninerna från buren och det är så roligt att titta på dom då. Det märks att dom har samlat energi under natten eftersom kaninerna springer som galningar och hoppar runt. Jag måste filma det någon gång och lägga upp på bloggen så att ni får se hur roliga dom är.
När vi kom hem efter promenaden gick vi ner till affären för att köpa gott till fredagsmyset. Ungarna hade plockat röda vinbär igår kväll för att göra en sylt på deras sätt. Vi ska laga amerikanska pannkakor till middag och därför gjorde dom sylten. Blir spännande att få smaka och det blir säkert jättegott.
Nu ska jag dricka upp morgonkaffet och sedan får vi se vad som händer denna lördag. Ha en fin dag och vi ses senare mina sötnosar!
//PUSS
♥
16 comments on “Det hade varit härligt”
Spännande med barnens egna hemmagjorda sylt. Hoppas den smakade bra. Redan lördag eller egentligen så har jag ingen koll längre på dagarna känns det som. Det måste väl betyda att det är semester mood på mig.
Ha en bra lördag /Kamilla
Ja, tänk om man hade hus och pool… 😉 Hoppas sylten blir god och ha en mysig lördag! <3 Kram
Åh vilka coola brillor!
Härliga färger 😀
Så mysigt kaniner vill jag oxå ha (läs barnen ) ?Flamingos i poolen har jag iallafall kramis
Åh jag vill också ha en pool och en sån där flamingo ??
Wow, va härligt de hade vart 😀
Pool hade ju varit dröm att ha!
Kaninungar, eller kaniner överlag, haha, är ju så otroligt gulliga när de skuttar omkring, hihi! ^^ Vore så kul att se en liten film på dem! Kram.
Älskar den rosa flamingon och plexi brillor,haha galet häftigt!!!
Svar: Åh hihi det kommer vi verkligen ha, kom o häng med oss på äventyret på instagram @hummingbird83.
Vill verkligen ha någon sådan där rolig flytleksak!
Åh drömmen ju!
önskar dig en trevlig kväll kramis
Åh, pool hade varit rena drömmen! Min familj har en jacuzzi, förvisso ingen pool men den dög mer än väl. Tyvärr kan inte jag vistas hemma längre (pga att vissa människor helt enkelt inte kan behandla andra humant), men gud vad jag saknar jacuzzin alltså! Det och grillen haha, det blir ju lite svårt med grill när man bor i en etta utan balkong eller altan.
Vilka coola solglasögon! Dom har jag inte sett tidigare! Kram
Solglasögonen var ju riktigt coola! 😀