Vardag

Mängder av solglasögon

This post contains adlinks from Adviral

 

1. Yellow, HERE / 2. Pink, HERE / 3. Black, HERE / 4. Blue, HERE

Jag har ingen aning om hur många solglasögon jag äger och någon dag måste jag samla ihop alla för att räkna. Är faktiskt lite nyfiken!

Men eftersom jag har flyttat två gånger på kort tid så har jag väldigt svårt att veta vart alla är. Jag har alltid varit väldigt ljuskänslig då jag måste alltid ha på mig solglasögon när det är soligt och då gäller det alla årstider. Samtidigt är jag väldigt svag för solglasögon och när jag hittar ett par som jag gillar så kan jag inte låta bli att köpa dom. Oftast billigare varianter men jag har några par dyrare som jag använder mest. Mina absoluta favoriter är ett par RayBan Aviator som jag har ägt i många år.

Jag gillar också att testa olika modeller och färger på solglasögon då det är kul att variera efter dagens humör. Här ovanför i kollaget ser ni några exempel som jag gillar just nu.

//PUSS