Hjälp, jag har inget att ha på mig
Varje kväll den här veckan klockan 19:30 har jag kollat på ett tv program som heter “Hjälp, jag har inget att ha på mig” med programledaren och konstnären Carolina Gynning och ellos chefsdesigner, stylistproffset Li Gadd. Programmet handlar om att de ska hjälpa kvinnor som har glömt bort sig själva och vill hitta tillbaka till sin stil.
Visst känns det som att programmet går ut på att sponsra ellos men ändå gillar jag att titta på det och har verkligen fastnat.
Har ni sett programmet?
Carolina Gynning har jag alltid diggat ända sedan hon var med i big brother år 2004 och hon blir bara snyggare och snyggare med åren.
Men det var inte henne som jag skulle skriva om utan det är om plaggen från TV-programmet. Plaggen som visas i programmet kommer från ellos hemsida och där har de även lagt upp plaggen från programmet. Här nedanför har jag plockat ut mina absoluta favoriter.
Bildkällor: ellos.se
Där ser ni även den gröna bikerjackan som jag har skrivit om tidigare. Den skulle matcha så snyggt ihop med den mönstrade blusen som ni ser ovanför jackan. Annars hade jag mer än gärna haft allt det övriga i min höstgarderob.
Programmet är i 20 delar och jag återkommer med nya favoriter efter att ha sett några till avsnitt som sänds nästa vecka.
Vill du kika efter dina favoriter från programmen kommer du direkt till plaggen genom att klicka här <—
//PUSS
15 comments on “Hjälp, jag har inget att ha på mig”
Det har jag inte sett! 🙂
Håller med om att Gynning blir snyggare och snyggare!
har inte hört talats om programmet innan faktiskt 😛 Men Carolina gör så fin konst tycker jag, så himla färgglatt
Åh måste se det! 😀
Spännande, har aldrig hört talas om det 🙂
Såå mycket snyggt!!
Jag gillade inte Carolina då och tyckte hon var dryg bra länge, men numera tycker jag hon är mer sansad och OK
Så snygga plagg du visar, gillar moccakjolen och höstfärgade klänningen
Har också gillat henne sedan Big brother,men inte sett detta ännu.så mkt fint hos ellos då måste nog betälla haha kramar
Vilket roligt program! Det måste jag se! Kram
Jag gillar det programmet! ?
Nej jag har inte sett det, men läste lite om programmet 🙂
Låter som ett intressant program 🙂
Tänkte jag skulle kolla på det sen 🙂 Får se om jag gillar de lika mycket som du 🙂
Kommer bli ett grymt program!
Kommer bli ett grymt program!