Stressad, ledsen och arg!

Här kommer bilder igen från helgen som var. Den där tjocka koftan som jag har på bilderna var alldeles för varm så den åkte av efter att bilderna hade tagits.

Jag hade bara inte hunnit känna av värmen just då och ångrade ganska snart mitt klädval då det blev ombyte.
Nog om annat!
Sedan igår känner jag mig extra stressad inför flytten då det är mer att tänka på än vad jag har hunnit tänka på. Varannan vecka när jag har barnen måste jag ändra mina arbetstider eftersom fritids öppnar när min buss redan har gått. Det innebär att jag måste börja en halvtimme senare än vad jag gör just nu då det påverkar några av mina arbetsuppgifter. Eventuellt måste jag även sluta en halvtimme tidigare för att kunna hämta barnen klockan 17 istället för 17:30 för att hinna hem då vi ska hinna med både middag, läxor med mera.
Annars hämtar och lämnar deras far ungarna varje dag eftersom han åker nästan två timmar senare än mig och kommer hem minst två timmar innan jag kommer hem.
Igår pratade jag en snabbis med chefen om min situation och det ser tyvärr inte så ljust ut eftersom kliniken behöver mig på heltid och ungarnas far vill helst att vi ska börja dela på veckorna redan nästa vecka när jag knappt har hunnit flytta in.
Jag är så arg och ledsen just nu och jag har inte heller nämnt allt för då kommer detta inlägg bli hur lång som helst. Men det är skönt att få skriva av sig och nu ska jag försöka samla ihop lite positiv energi istället för tänker man positivt så blir allt positivt!
Vi ses lite senare mina godingar!
/PUSS
♥
16 comments on “Stressad, ledsen och arg!”
Hoppas det löser sig till det bästa!!
Usch, vilken jobbig och orättvis situation du är i. Kan inte ens tänka mig hur jobbigt det måste vara! Jag hoppas verkligen att allt löser sig för dig och barnen! Styrkekram!
Usch vad jobbigt du har det tjejen, hoppas verkligen att det löser sig på bästa sätt!
Himla snygg outfit!
Hoppas att det löser sig! KRAM
Åh hoppas allt löser sig! En sak och en dag i taget:)
Jättefin look! 😀
Hoppas det löser sig. Superfin outfit!
Gud vad tråkigt, Netti. Men jag håller tummarna för att det kommer bli bra, jag tror att det kommer det. Stå på dig, åt alla håll och kanter. Du är grym! Önskar dig en fin dag.
Trist, hoppas det löser sig för dig!
allt kommer att bli bra,!! <3 en massa kramar till dig.
Men du klarar dehär:)
Så snygga skor 😀
åh vad jobbigt 🙁 hoppas allt löser sig!
Älskar stövlarna! Såå snygga 🙂
All styrka till dig!
Jag tror de kommer att lösa sig på något bra sätt! Sen tycker jag faktiskt att dagis bör kunna öppna lite tidigare ibland då jag känner flera som har samma problem 🙁
hoppas det ska lösa sig! fin outfit 🙂
Jättesnygg outfit där tjejen! 🙂 kram