Läppstift som sitter extra länge
“Inlägget innehåller affiliatelänkar”
Jag behövde något nytt till mina läppar och blev nyfiken på ett läppstift från Isadora. Det är ett flytande läppstift som har en intensiv ultra matt effekt och ska sitta extra länge.
Jag brukar annars ha svårt för läppstift eftersom mina läppar blir lätt torra. Men den här ska ge samma känsla som ett läppglans med sin krämiga textur och ska sitta som berget på läpparna. Därför vill jag ge denna läppstift en chans och det ska bli spännande att få prova den.
Isadora Ultra matt liquid lipstick finns i många härliga färger och jag valde färgen Cool Mauve.
Du hittar läppstiftet genom att klicka här <—
//PUSS
♥
17 comments on “Läppstift som sitter extra länge”
Jag köpte ett mörkt krämigt läppstift som sitter i flera dagar. Nu brukar jag bara anvönda ljusare färger. Detta har jag använt ett par gånger=)
Kram
Åh vilken fin färg det var!!
Fin färg, ha en trevlig kväll. Kram.
Gud så fint!!
Fint 🙂
De där är superbra tycker jag 😀
Fin färg 🙂
Jag älskar såna matta läppstift! Kan rekommendera Kat Von D’s också!
Har också den där, tycker inte att den håller särskilt bra men den är väldigt fin!
Vilket fint läppstift!<3
Skulle vara roligt att se det på! ?
Kram
SV: men eller hur, det är helt underbart 🙂 tack detsamma! Kram
Dessa är så fina och bra! Kram
Fiin farge!
ja men man vill ju det ska sitta lite oxå om man tar på nåt ffin färg va det . tror ja har ett lika dant ror hi hi
Vilket bra tips! 🙂
Vilken fin färg det var <3 Är dålig på att använda läppstift men tycker det är sååå snyggt på andra 🙂 Hoppas du får en fin fredag raring <3