Ingen märkvärdig sommar
Sommaren börjar närma sig sitt slut och funderar på vad jag egentligen har gjort denna sommar? Känns som att den nyss började men när jag tänker tillbaka så har den ändå varit bra.
Minns att vecka 26 var den varmaste veckan och då badade jag och sonen tre gånger. Vi har haft minde utflykter, varit ute på landet och haft besök av nära och kära. Ingen direkt märkvärdig sommar men det viktigaste är själva avkopplingen.
Här får ni se två bilder från i somras när jag bar en skön sommarklänning. Ja vissa dagar var väldigt varma och promenaderna kunde bli alldeles för varma. Fläktarna har gott i ett både på dagarna och under nätterna. Jag kanske borde gå igenom alla mina bilder från kamerarullen och skapa en sommar-resumé?
Det ska jag verkligen göra för med bilder blir det lättare att beskriva allt med ord till. Något som jag alltid annars har gjort varje sommar.
Just nu under skrivandes stund sitter jag i mitt mitt vardagsrum och solen skiner så vackert över träden på gården. Älskar utsikten från mina fönster i vardagsrummet. Är forfarande en aning svettig efter en tur i spåret som blev av direkt efter jobbet. Ska strax fixa något att äta och sedan ta en dusch. Efter det ska jag krypa ner i soffan och läsa klart en bok. Har nu fler böcker som jag ser fram emot att läsa och ska visa er dom i ett annat inlägg.
//PUSS
♥
4 comments on “Ingen märkvärdig sommar”
Låter som om du hade en riktigt fin sommar. Klänningen var supersnygg! Ja jag vill se böckerna NU! 🙂
Sommaren är min bästa årstid ☀️Tycker den var lite märklig jag med 😅ena månaden spöregn konstant sen nästa sol varvat med regn och ingen väder app stämmer 🫣Men i det stora hel är jag nöjd och nu har vi sen sommar värme.Kul att du börjat läsa och tipsa gärna vad du läser 🥰kram
Att läsa böcker är så mysigt! Idag läste jag klart en sån där härlig feel-good-bok. Jag ska försöka hålla läsandet vid liv även fortsättningsvis.
(Sent) Svar: Tack för din kommentar.
Kram
så finklänning 😀