Nu har jag äntligen fått en duschstång!
Det är inte det som är pinsamt utan det får ni läsa om senare i inlägget. Men nu är duschstången äntligen på plats och har väntat i nästan tre månader på det. På grund av all väntan har jag inte blivit helt klar med badrummet. Vill snygga till det. organisera och få upp lite hyllor.
Ja ni ser på första bilden hur det ser ut haha. Hyllan i hörnet var för kort och med hjälp av en burk kom den tillslut på plats. Ska komma på en annan lösning för det här är inte direkt någon snygg syn.
Här är iallafall duschdraperiet som har legat och väntat i en evighet.
Men kolla här! Hur snyggt blev inte det här då?
Mönster i marmor är aldrig fel.
Jag måste berätta en pinsam sak!
Det hör ihop med den första rubriken i inlägget. Förra veckan i måndags när jag låg hemma och var sjuk. Halv nio på morgonen ringde de på dörren och jag for upp ur sängen helt yrvaken. Upptäckte att jag var helt naken och tog på mig första bästa pläd och sedan öppnade jag dörren. Det var en man som sa att han var där med duschstången som skulle upp. Jag sa att jag var förkyld eftersom man måste säga det vid sådana tillfällen. Han flinade ” inte på något snuskigt sätt ” och sa att han kommer tillbaka nästa vecka. När jag stängde dörren upptäckte jag att pläden var vikt och täckte precis brösten och nertill över fiffi. Alltså det var precis på gränsen eller var det så? Fy vad pinsamt och jag har egentligen ingen aning om han såg något? Inget som jag kan göra något åt i efterhand men just då var det pinsamt.
Men nu är som sagt duschstången äntligen på plats och snart ska jag göra det mer hemtrevligt i badrummet.
//PUSS
♥
Så skönt att den äntligen är på plats. 🙂 Vi har också såna draperier. Så fina!
Härligt att få fixat hemma och rolig story 😂😍
Skönt att du nu fått en duschstång, och vilket snyggt duschdrapperi! Ha en fin onsdag, KRAM!
Snyggt!
Och asså hahaha! Det där är något som jag skulle kunna göra också. Är expert på att hamna i pinsamma situationer. Men du gav nog han som knackade på en härlig start på dagen i alla fall 😀
Haha men gud så roligt 😂 Blev bra med marmor draperiet 👍kram
Åh, haha, sådana där pinsamheter är så lätta att råka göra! Tur att det inte var värre än så! <3 Det blev supersnyggt med duschdraperiet! Kram.
Men gud vad skönt! Och vad snyggt med marmormönster! 😀 <3
Hahaha fyyy vad pinsamt. Jag hade nog inte vågat vara hemma nästa gång han skulle komma förbi haha! Men så kul att du äntligen fått till det, snyggt blev det! Kram
Men fy vad pinsamt! jag hade typ dött där på plats och aldrig öppnat dörren igen. hah!
En liknande sak hände en gång när jag tydligen väntade paket och kom precis ut ur duschen och snabbade mig. Satte på mig linne och, vad jag trodde, byxor. Men tydligen bara linne och halva bröstet och hela trosorna syntes… tur det gick fort. Tänker aldrig ta hemleverans post längre. haha!
hah vilken historia! skönt att den nu är på plats 😀 och draperiet var ju hur snyggt som helst! har du samlat alla dina flyttinlägg i kategorin ”inredning”? tycker det är så kul att följa andras flytt nu när jag snart själv ska flytta 🙂
så snyggt det blev! hahah åh
Kul att du äntligen kunna snygga till det i badrummet 🙂 Kram
Snyggt 🙂
Hoppas du har en härlig torsdag! 💕
Hahaha det där låter som något jag skulle kunna göra, varje gång dom ska komma och göra något så dyker dom alltid upp tidigt på morgonen när man knappt är vaken hahahah!
Marmor är så snyggt 😀 Haha åh nej så pinsamt!
Alltså jag verkligen HATAR när dom ringer på och man inte är beredd. Det är ju då man råkar ut för sådana situationer, för att inte tala om paniken när man försöker hitta något att täcka sig med eller ta på sig.
Hahaha åhhh, har också varit med om pinsamma saker när det kommer paket hem till oss, men brukar alltid tänka ”tänk vad mycket denna personen redan sett hos andra” haha ❤️ Kram
Hoppas du haft en fin torsdag 🙂 Kram
Fint m marmor, 👍..