Inredning

DIY – Makeover före och efter

 
 Inne på Netto hittade jag ett avlastningsbord som jag behövde eftersom steghyllan i vardagsrummet har flyttats till badrummet.
För att det inte ska bli alltför tomt i hörnet i vardagsrummet så blir det snyggt med ett avlastningsbord där istället. Visst ser det tråkigt ut att den är helsvart och damm syns så himla bra på svarta möbler då det inte är direkt någon hit. Men självklart fick jag direkt en idé och därför fick bordet följa med mig hem. 
 
Före
 
Med hjälp av dekorplast i marmor så fick avlastningsbordet en makeover och kolla så snyggt det blev!
En sak till som jag blev väldigt sugen på att göra var att först spraya bordet i mässing men valde att behålla den svart. 
 
Efter
 
Efter
 
Efter
 
Som jag har nämnt för er tidigare så händer det en hel del i mitt badrum och snart ska jag visa bilder på det också.
 
 
//PUSS