Vardag

En ny header

 
Den här bilden har jag lagt upp som header nummer 2 bland mina tre headers och jag blev faktiskt ganska nöjd med bilden. Vad tycker ni om bilden?
 
 
God morgon sötnosar!
 
Jag skulle egentligen ha skrivit ett kvällsinlägg igår om en händelse som hände tidigare men glömde totalt bort det eftersom jag fastnade i en film med barnen. Men jag återkommer med det senare. Så himla trött var jag också då jag somnade till i soffan flera gånger och det gjorde ungarna också. Dom blir verkligen så sjukt tunga när dom sover att det blir svårt att bära dom till sina sängar. 
 
Men nu är det en ny dag och här sitter jag med en kopp kaffe och funderar på var jag ska börja? Hela hemmet ska storstädas idag inklusive ungarnas rum.
Självklart ska ungarna hjälpa till då dom får plocka iordning i sina rum så att dammsugaren kommer in samt att golven ska torkas. 
Men innan vi startar allt det där tråkiga som måste göras så blir det en rejäl frukost eftersom det behövs extra energi för att orka med detta hårda arbete som vi har framför oss. LOL! 
 
Hoppas att ni har lite roligare för er och vi ses senare mina finaste!
 
 
//PUSS