Vardag

Barnens bästa halloween kläder

 
Kläder som lyser i mörker är hur grymt som helst enligt mina barn. Det är just vad deras halloween kläder gör och idag är dom så taggade inför kalaset som vi ska iväg på. 
 
 
 
 
God morgon!
 
I år ville barnen klä ut sig till skelett och dessa dräkter kommer från BR leksaker. Tösens klänning går på batteri då det blinkar på överdelen medan lillemans är självlysande och lyser i mörkret. Det här är en bild från när dom provade plaggen under veckan när dräkterna kom hem till oss men jag återkommer med färskare bilder eftersom tösen ska även måla sig i ansiktet.
Idag ska vi försöka få i oss lite lunch redan vid klockan elva eftersom vi åker runt tolv. Soligt väder är det också och det är hur underbart som helst. 
 
Nu ska jag ta och greja här för nu kommer vi ha fullt upp fram tills vi ska åka. Ha en underbar lördag och vi ses lite senare mina godingar!
 
 
//PUSS