Köpen hos Jysk
Jag nämnde tidigare i veckan att jag har shoppat loss inne på Jysk. Deras priser är så himla bra och hittade en hel del fynd som fick följa med mig hem. Nu ska jag visa er mina köp.
Jag behövde verkligen nya tallrikar och köpte fyra av varje från en serie. Det blev fyra tallrikar, fyra mindre tallrikar och fyra små skålar. Älskar speciellt designen på porslinet som gör dukningen extra fin.
Perfekt för en extra fin dukning inför en tre rätters middag.
En skål som ni bland annat såg i inlägget om “mina favoriter från Jysk”. Den har jag just nu på köksbordet och funderar på vad jag ska ha i den. Finns som sagt mycket att välja emellan.
En fin vas som jag har spanat in ett tag och nu är den äntligen min.
Även denna skulptur som passar perfekt i mitt hem. Den är placerat ovanpå två böcker som står på ett avlastningsbord i vardagsrummet.
Så typiskt mig! Jag och min stora kärlek för lampor men ville ha en som går på batteri. När jag såg denna lilla svarta så kunde jag inte låta bli. Den lyser jättefint i mörkret med sin mysiga belysning.
Världens mysigaste pläd med matchande kuddar. Dessa är så gosiga att jag inte kan sluta klappa och gosa ner mig i dom. Jag kanske borde skaffa mig en pläd till för det kommer garanterat bli dragkramp med tonåringarna.
//PUSS
♥
7 comments on “Köpen hos Jysk”
Så mycket fint! Tror vi har liknande skålar hemma 🙂
Men gud så mycket fint du har fyndat vännen. Ja jag bara älskar jysk. Kramis <3
Kul med lite nytt! 🙂
Åh, vad mycket fint! 😊 Gillade tallrikarna, det var så länge sedan jag handlade något på Jysk och vissa butiker glömmer man nästan bort ibland. 😅
jääättesnygga fynd! Tycker att det är king att du köpte en ny lampa, snart kommer det behövas! 😀
Så fina köp du gjort 🙂 KRAM!
Oj så mycket fint du har köpt! Verkligen roligt att fixa till lite hemma nu när höstmörkret sänker sig. Kramar ❤️❤️❤️