Vardag

Bodylotion med godaste doften

Jag har en bodylotion från Befine som doftar sjukt gott men tyvärr är den snart slut.

Köpte den på Ica Maxi förra året men har inte sett den någonstans sedan dess. Har även googlat efter den men hittade bara en bodymist i samma doft. Så himla typiskt men hoppas att jag hittar denna bodylotion en dag.

Om någon av er har sett den någonstans så får ni gärna hojta till! 

 

 

Idag är det kanonväder igen och just nu befinner jag mig hos en vän ute på landet. Ska snart sätta mig i solen med en kopp kaffe och bara njuta av tystnaden. Senare idag ska jag åka hem då det tar ett par timmar så det blir inte så mycket solande för mig idag.

 

 

Solen brukar komma till min balkong strax efter klockan 18 så jag får sitta i skuggan en stund när jag kommer hem. Kanske ska svalka mig med en glass? Det vore hur gott som helst men ska se till att inte äta fler än två så att det finns några kvar till barnen. Funderar även på att göra mig en smarrig, onyttig frappe ikväll för jag har köpt hem alla ingredienser som behövs.

Men nu vart jag otroligt kaffesugen så nu ska jag dra mig upp ur sängen för att sätta på lite kaffe. Önskar er alla en härlig dag och vi ses senare mina finaste

 

//PUSS

 ♥