Jag måste skärpa mig

Av någon konstig anledning blir jag sämre på att blogga under semestern!

Annars har jag just nu mera tid för att skriva men ändå prioriterar jag annat hela tiden. Men nu vill jag skärpa mig för jag älskar att skriva av mig. 

 

 

Klänningen som jag har på mig har jag typ bott i under dessa varma dagar för den är så sval och skön.

 

 

Idag är det betydligt svalare ute och idag kanske jag pallar att ta en promenad? Det vore jätte skönt eftersom jag har varit dålig på det under min semester. Har även ätit alldeles för mycket onyttigheter och det måste jag också skärpa mig med.

 

 

Men nu ska jag ta mig en kall dusch och sedan behöver jag röja här hemma för det ser ut som ” hej kom och hjälp mig ”.

Önskar er alla en fin dag och vi ses senare mina raringar!

 

//PUSS

 ♥

12 tankar om “Jag måste skärpa mig

  1. sara säger:

    Är dålig på att uppdatera just nu på semestern jag med, det är väl för att man är iväg mera och inte vill sitta inne vid datorn! 🙂 KRAM!

  2. Denise säger:

    Klart man ska prioriterad semestern till annat, sådant den är till för. Att umgås med nära och kära, hitta på roliga grejer och att ÅTERHÄMTA sig 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *