Trots att sommaren är min bästa årstid!
Tycker jag att vintern kan vara riktigt vacker. Med allt det vita, alla skuggor och den friska luften. Här får ni se några bilder som fotograferade under min promenad förra helgen. Skulle egentligen ha visat bilderna under veckan men glömde helt bort det.
Att jag nämnde skuggor! Då menar jag skuggorna från solen som blir så vackra i det vita. Ger mer liv i bilderna på något sätt.
Älskar våra fyra charmiga årstider men sommaren kommer alltid att finnas närmast mitt hjärta.
Vilken är din favorit årstid?
//PUSS
♥
Så fint!
Jag gillar alla årstiderna =)… dem har olika charm på sitt sätt! Dock vill jag inte alls ha en liknande sommar som förra året, uschhhh!! Jorden mår inte bra och jag tänker mer om den + Djur&naturen mer än oss människors fåfänga. Kontraster i en bild ger alltid en mycket mer levande för det skapar ett djup. Här har det regnat bort men det är soligt så det är OK… har också sett tecken på våren, knopparna kommer fram ur jorden =D
Ha en TREVLIG HELG, kramen damen!
Så vackra bilder. Kramis
Kan verkligen hålla med, vintern är bra vacker trots att sommaren är den stora favoriten! <3
Så vackert! Saknar verkligen svenska vintern. Det är något magiskt med det även fast man fryser näsan av sig 😛
Vinter med snö är jätte vackert men vinter utan snö är skit 🙁
Jag älskar med sommaren, men vintern är bra vacker! ?
så underbara bilder,jättefina,vintern är fin men sommaren skönare:) kramar
Vintern är det vackraste som finns, saknar <3
Javisst är det vackert, men vår och sommar är ju fantastiskt! 🙂 Kram!
Åv va underbart med så mkt snö jag hade bott i backen he he älskar att åka pulka …vackra bilder vännen ha en go kväll kram
Här har det regnat konstant i flera dagar sådär fint är det inte längre hos oss iaf.
Svar: Tack snälla du, det finns mycket helt klart man kan göra för att dra sittstrå till stacken när det gäller miljön.
Wow vilka underbara bilder! 😀 Kram
tack ska blir skönt och få gör en sermini här oxå .. dom grevad min moster i grekland .. tack sua du ha
Sommar är definitivt min bästa årstid också men alla årstider har sin charm såklart. Men ljumna sommarkvällar slår allt?
Vackra bilder <3 sommaren är klart min favorit!
Ja verkligen…
Jag tycker att vintern är jättefin! Men jag föredrar att kika på den inifrån ett varmt hus framför en öppen brasa 😀
Nä men prommisar i snön när det är sol är riktigt härligt faktiskt. Så länge inte minusgraderna är allt för låga.
Så vackra och stämningsfulla bilder! Älskar vintern när det är mycket snö och det blir ljust. Soligt men kallt på samma gång. Mys!
Vintern är verkligen vacker 😀 så fina bilder! Kram
Jo men vintern är fantastisk på sitt sätt, även om många känner mer för sommaren. Men det är ju precis som att föredra thaimat, det betyder ju inte att inga andra rätter är goda ;D
Men alltså WOW vilka fantastiska bilder vännen!! STOR KRAM <3
Joo visst är det fint! 🙂
Tack för dina fina ord! Du är också en supermanma! Hoppas du får en härlig söndag! ?
ja vintern är så fin 😀 men lite väl lång, sommaren är min favvo med
Jag älskar våren och sommaren. Vintern tycker jag om när det är rejält med snö några minus, vindstilla och solen skiner. Väldigt fina kort du tagit.