Livet är inte lätt
Hej på er!
Egentligen skulle jag publicera ett helt annat inlägg ikväll. Men är inte klar med skrivandes stund så den får vänta tills imorgon. Vill att inlägget ska vara perfekt och behöver även passande bilder. Men apropå bilder så bjuder jag idag på några av mina senaste i ett kollage.
Det här med livet är verkligen inte lätt
Inte bara med allt elände som händer runt om i världen hela tiden. Virus, sjukdomar, krig, skjutningar, mord och allt annat hemskt som händer hela tiden. Men vi får ändå inte sluta ta tillvara på det vi har och ta hand om varandra. Speciellt om dig själv. Något som jag fördjupar mig mer om i nästa inlägg.
//PUSS
♥
11 comments on “Livet är inte lätt”
Kram på dig <3
Haha den vackra svanen 😀
Man måste alltid ta tillvara på dem små stunderna 🙂
Ja viktigt att leva vidare trots alla hemskheter ❤️Kram
Härliga bilder och kloka ord!
Så fina bilder! Fruktansvärt allt som händer! Kram
Men så härliga bilder <3
Svanen ser ut att peka finger åt oss 😉 Hoppas att du klarar dig nu, tar hand om dig. Ingen vits att göra något annat om man ska vara hållbar 🙂
Nej livet är verkligen inte bara en dans på rosor, har varit otroligt mycket tufft som hänt mig privat senaste månaderna. Men man får ju inte tappa hoppet, så man får kämpa på! Hoppas du har en mysig torsdag, KRAM!
Man får ta tillvara på de guldkorn som varje dag ger. Ha det gott. Kram.
Så härliga bilder! 😍
Ja så fruktansvärt allt som händer i världen!
Kramis ❤