Outfit

 

 

Har som sagt fotograferat flera olika coola outfits under helgen som jag ska visa er här under dagarna. Älskar att expermentera med plagg och accessoarer då jag hittar nya stilar som jag trivs i.

 

Bloggen är tillfälligt tillbaka innan en ny flytt

Nu är min blogg tillfälligt tillbaka innan en ny flytt eftersom alla inlägg inte kom med. Mina blogginlägg från år 2018 fram till nu har på något sätt inte följt med så det blir ett nytt försök på måndag. Hoppas att det då går som det ska så att jag snart kan skapa det nya som väntar mig. Då vet ni hur det ligger till och idag kan jag passa på att blogga lite.

 

Ikväll är det som sagt Eurovision song Contest 2025 och är så taggad! Här är årets lista med alla bidrag i startordning. Jag vet att det ser löjligt ut att jag har översätt länderna till engelska. Men jag blir alltid så förvirrad under röstringen när vissa länder heter helt annorlunda på engelska.

 

 

 

Som ni ser så har jag en tabell med poäng och det ska vara mina personliga poäng som ska ligga mellan 1-5. Då nummer 5 är jättebra och 1 är dålig. Det här ska jag göra innan finalen så att jag vet när jag inte behöver titta och kanske ta en kisspaus. Ja dom sämsta låtarna kallar jag för kisspaus-låtar.

Senare i eftermiddag ska jag se repriser från semifinalerna från veckan och då sätter jag mina betyg. På övrigt skriver jag något som jag behöver komma ihåg som förknippas med låten. Det här blir också lättare under röstningen då jag har stenkoll på vilka låtar som ligger bättre eller sämre till.

Mina favoriter är Sverige, Österrike, Estland, Malta, Israel, Nederländerna och några till som jag just nu inte kommer ihåg i huvudet.

 

 

Ska ni se Eurovision song Contest ikväll? Isåfall vilka är era favoriter?

 

 

//PUSS

 

Snart flyttar bloggen

Som ni har märkt så har min blogg varit borta på grund av bloggflytt. Idag kom den tillbaka men alla blogginlägg från förra veckan är tyvärr borta. Flytten har inte gått så bra då jag är åter igen är tillbaka på ruta ett. Hoppas att det snart löser sig för nu är jag trött på allt strul. Ville bara meddela er om vad som händer och försvinner jag igen så är flytten på gång.

 

 

 

Tyvärr minns jag inte riktigt vilka blogginlägg som har försvunnit men tror att det var något personligt, något nytt som jag visade er och annat smått och gott. Nu vågar jag inte blogga fören allt är klart eftersom risken är att senaste inlägg försvinner igen. Men tills dess så har jag en hel del spännande att bjuda på och jag är så taggad. Har verkligen saknat att skriva och dela med mig av det som jag brukar göra.

 

Önskar er alla en fortsatt fin dag och vi ses senare mina finaste!

 

 

//PUSS