Inredning för mindre yta

This post contains adlinks from Adviral

 

Taklampa / vas omaggio / letter board / muggar / kuddar / tavla no. 1 / spegel / matta / sittpuff / kaktusar / byrå / soffbord / soffa / tavla no. 2 / vas / bricka / dammsugare / golvlampa

 

Sugen på lite nytt!

Eftersom jag snart flyttar till en ny lägenhet är jag sugen på lite nytt till hemmet. Okej jag har ingen lägenhet spikad och klar men ska snart gå på visningar igen. Därför fantiserar jag om inredning och risken är stor att den nya lägenheten kommer vara mindre än min nuvarande. Dom flesta treorna som jag har tittat på har varit tio kvadratmeter mindre men det gör inte så mycket. Visst hade jag velat haft en större men tyvärr kan man inte alltid få som man vill.

Inredningen som ni ser i kollaget passar bra till en mindre lägenhet och jag hade gärna låtit allt det där flytta in i min lägenhet. Älskar dessa färger och kombinationen med ljusrosa, grått, svart och vitt. 

 

//PUSS

16 tankar om “Inredning för mindre yta

  1. Ullie webersköld säger:

    älskar ju lamporna . varför kan man inte bara ha massa pengar o köpa va man vill ?
    oftast får man ju rum med både säng och soffa i vardagsrummet . det finns så himla mycket ideer nu om du sett ,
    så himla mycket spännande lösningar med väggar som delar avv skynken mm så får du en mysig del själv inte så lät att ha soffa med alla i

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *