Vinterns doft

Under vintertid föredrar jag mörkare dofter när det gäller parfymer och nu har jag bytt ut min min ljusa doft från Acqua di gioia till Lady gaga Fame.
Jag älskar verkligen den här doften och ni ser att den är väldigt välanvänd.
Huvudingrediensen är belladonna, den farliga växt som idag främst används inom häxkonst. Belladonna ger en känsla av förbjudenhet till doften. Andra noter är aprikos och honung som tillför kvinnlighet till doften. Lady Gaga FAME har ett krossat hjärta av tigerorkidé som tillför doften mystik.
Jag såg att NordicFeel säljer parfymerna mycket billigare och det kan vara ett bra tips som julklappar eller kanske till dig själv?
//PUSS

23 tankar om “Vinterns doft

  1. Anonym säger:

    jag älskar parfymer, eller den parfymen jag använder 😛 använt den i ca 5-6 år :O tröttnar aldrig på den. men kanske ska utmana mig själv och prova någon ny hehe 😀 din parfym, lady gaga luktar faktiskt gott 🙂 har en kompis som använder den. kram

  2. Olivia säger:

    Jag är alldeles för dålig på att använda parfym.. Kanske är dags att man går och köper sig en? Ska definitivt se om jag gillar denna, det lät superbra iallafall! Tack för kanonbra tips 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *