Personlig, Vardag

Veckans bästa och veckans sämsta

Nu i några veckor har jag glömt bort att resumera veckan som varit.

Men idag tog jag ta i det efter gårdagens bloggpaus. Kände bara för det och har kollat ikapp avsnitten av Celebrity Ex on the beach 2020 via d-play. Idag är det söndag och har en hel arbetsvecka framför mig. Ska bland annat gå på en lägenhetsvisning igen och barnen kommer till mig imorgon. Men nu kör vi på förra veckans bästa och sämsta. Då kör vi!

Veckans bästa:

– Var på en lägenhetsvisning.

– Har tatuerat mig igen då det blev en liten varg på vristen.

– Jag har fortfarande varit frisk och det är jag tacksam över.

– Det var visning av min lägenhet och det var jag som höll i det. 

– Har fotograferat vackra träd med blommor som finns runt i området vid min arbetsplats. Jag och en kollega gick ut och fotograferade under lunchrasten och vädret var helt underbart.

– Har suttit ute och druckit kaffe i solen.

– Vårkänslorna har fått mig att börja använda vårkläder. Älskar bland annat slitna jeans i ljus denim.

– Jag har blivit erbjuden två roliga samarbeten som jag tackade ja till.

 

 

Veckans sämsta:

– Lägenheten som jag hoppades på var inte alls som jag hade föreställt mig.

– Jag hamnade på plats åtta på en annan lägenhet och tycker att det blev en dålig placering. Tror att det är kört för mig att kunna få den lägenheten.

– Jag hade en jobbig mensvärk. 

 

 

Jag älskar förra veckans citat som finns i min personliga almanacka. Den lyder såhär på svenska: “Du är perfekt precis som du är”.

 

 

Önskar er alla en härlig söndag och vi ses senare mina finaste!

 

//PUSS