Mode, Outfits, Personlig

Två kjolar – En hiss och en diss

Här är två stycken somriga outfits som togs för drygt två år sedan.

Då bodde jag i en annan lägenhet men flyttade till min nuvarande under min semester. Fy vad jag slet den sommaren och jag var helt sliten när jag började att jobba igen. Men nu förtränger jag dessa jobbiga minnen för nu är det fokus på mina outfits.

Kjol med linne använde jag väldigt ofta den sommaren minns jag och då kjolar i olika längder.

 

 

Lång kjol med hög slits är något som jag fortfarande är svag för och det är ett plagg som jag aldrig tröttnar på heller. Har faktiskt plockat fram den även för i år eftersom jag ska nu börja att använda den igen. 

 

 

Men däremot den korta jeanskjolen blev inte lika populär för min del eftersom den åker upp hela tiden när jag promenerar. Så himla irriterande att få dra ner kjolen hela tiden för att slippa visa halva rumpan. Annars är kjolen väldigt snygg men i år får den vila kvar i garderoben.

I år har jag faktiskt fyndat en jätte snygg kjol som jag ännu inte har visat för er men det återkommer jag med i ett annat inlägg. 

Önskar er alla en härlig dag och vi ses lite senare mina finaste!

 

//PUSS