Inspiration, Mode

Snygga sommarskor till budgetpris

Självklart föredrar jag skor med kvalitet men ibland är det kul att variera med flera stycken till budgetpris.

 

Då menar jag sommarskor som ballerinas, loafers och sandaler. Alltid kul att ha flera par att variera emellan till sommarens alla härliga outfits. Kikade in hos skopunkten och blev förvånad över hur kär jag blev i deras sommarskor.

Här har jag plockat ut två par skor som är mina absoluta favoriter.

 

 

 

Dom första skorna som ni ser är ett par vita quiltade ballerina med svarta detaljer i lackad skinnimitation på häl och tå. Jag har ett par likadana från förra året fast i beige färg och matt skinnimitation. Dessa skor är sjukt bekväma så därför vill jag gärna ha ett par vita också. Nästa par är ett par rosa loafers i mockaimitation och dom ser väldigt bekväma ut men också otroligt snygga med dekorativa blommor på ovandelen. Båda paren passar både till vardags som fest och väldigt snälla för fötterna.

Synd bara att skorna är slut i min storlek för annars hade jag klickat hem dom plus ett par till som då blir gratis. Älskar verkligen Skopunktens erbjudanden.

 

//PUSS