Gift vid första ögonkastet: Urbans åsikter

Den här helgen har varit mysig och har laddat hela vardagsrummet med levande ljus. Har ni sett serien Gift vid första ögonkastet XL? Alltså hur sjukt är inte det här med Urban och hans åsikter? 

 

Mina personliga åsikter om Urban

Jag personligen håller med honom till hundra procent. Den mannen i mitt liv ska inte vilja gå ut på middag med ett ex. Ja nu tog jag i för han sa att hans fru inte får ha killkompisar. Men det jag menar så handlar det om respekt och tydlighet i en relation. Han menade inte att tjejer får ha killkompisar utan att den han väljer ska inte vilja ha det. Det handlar om att välja en person och inte ändra på någon. Han sa flera gånger att jan aldrig skulle ändra på någon kvinna. Har hon inte samma åsikter så är dom inte rätt för varandra. Det är just det jag håller med honom om och därför har jag inte velat gå in i en relation. 

 

 

Det är tur att vi alla är olika och har våra personliga åsikter. Men jag håller mig till mitt och kommer aldrig att ändra på mina åsikter i framtiden. 

 

 

Det jag menar är att självklart kan man ha kompisar i motsatt kön men det har en viss gräns. Är man i ett förhållande så tycker jag inte att det är okej att bjuda ut sitt ex på middag.

//PUSS

♥

4 tankar om “Gift vid första ögonkastet: Urbans åsikter”

  1. Petra säger:

    Alla pratar om detta 😂jag har inte sett ett avsnitt ännu men måste se vad alla babblar om
    Nej äta middag med sitt ex känns kanske inte så bra om man är i en relation så där håller jag med
    Kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *