En ruggig höstdag
” Inlägget innehåller annonslänkar “
Igår hade jag en lugn och skön dag.
Perfekt avslut av veckan och det är aldrig fel. Igår satte jag på mig en helsvart outfit med smycken i färg. Gick sedan ut för att fotografera inför ett samarbete. Hade hoppats på soligt väder men istället började det att regna. Men gav inte upp för det och självklart blev det en hel del bilder.
Ni hittar mina smycken genom att klicka här <—
Godmorgon mina gullisar!
Igår märktes det att klockan ändrades en timme för herregud så mörkt det blev. Redan vid klockan 17 och det känns riktigt tråkigt. Kom på att jag hade mera saker som behövde fotograferas men det blev alldeles för mörkt när jag väl kom på det. Får ta det nästa helg för när jag kommer hem från jobbet är det redan mörkt.
När jag kom hem från min foto promenad var jag riktigt frusen. Svepte in mig i en filt och råkade somna till. Inget som var planerat men fick tillbaka värmen tillslut. En riktig ruggig höstdag och ville bara vara hemma och mysa. Längtar faktiskt redan tills jag kommer hem från jobbet för jag vill egentligen inte göra något i dag heller. Men måste till jobbet och snart känns det säkert mycket bättre.
Önskar er alla en härlig start på denna nya vecka och vi ses senare mina finaste!
//PUSS
♥
14 comments on “En ruggig höstdag”
Jag köpte ett par dr martens platå kängor som är såå sköna är dina samma ? coola kram å fin måndag
Så fin du var i outfiten <3 Typiskt när det ska börja regna när man är ute och fotar.. Håller med om att det är riktigt tråkigt att det blir mörkt så tidigt nu :/
Kram
Så tråkigt med mörkret nu :/
Jättefina bilder på dig, skönt att få kura ihop sig med en filt. Kram.
Vi har äntligen fått sol igen efter flera dagar med dåligt väder 😀
Så fin outfit! ?
Den timmen gör så mycket tycker jag, mörkret kommer så himla fort :/
fin outfit! <3
Vi hade strålande solsken idag, men mörkt blev det tidigt. Kramis
Snygg färg på smyckena! Passade perfekt till din svarta outfit <3
alltså ja blir super trött så fort det mörknar o vill gå o lägga mej i stället så tråkigt
Vilken snygg och höstig outfit! Gillar det helsvarta i kombination med smyckena!:)
Ja visst blir det mörkt forr, men ändå lite små mysigt att tända ljus och bara vara ❤ och att klä in sig i en mörk filt. Lovely ❤
ja man märker verkligen av tidsomställningen
Alltså hur snygg är inte du 😀 sv; Hade bra natt nu iallafall, trots dålig sömn men det är bara att kämpa på var ju ändå min sista natt och NU LEDIG 😀 Tror du man längtat hehe 😉