Veckans bästa och veckans sämsta

Måndag morgon och en ny vecka är på ingång!

Fy vad jag har varit förkyld hela helgen och känner mig svag efter all vila. Jag som hade kommit igång med träningen och nu är min kropp slapp på nytt. Känner fortfarande av förkylningen och får ta det lugnt i några dagar till. Men nog om det! Nu är det dags för en ny vecka och nu ska jag resumera förra veckan med veckans bästa och veckans sämsta.

Då kör vi!

 

 

Veckans bästa:

Tummen upp Har hittat en massagedyna till ett väldigt bra pris som jag klickade hem förra veckan. Det kommer att bli en räddning för mig eftersom jag alltid är så stel i nacke och rygg.

Tummen upp Fick jättebra idéer om hur jag vill att hallen ska se ut. Återkommer med bilder på resultatet.

Tummen upp Har jobbat hela veckan trots förkylningen men gick hem lite tidigare i fredags. Karensdag är liksom inte så kul.

Tummen upp Har fått låna en borrmaskin och jag skulle gärna vilja ha en egen.

 

 

Veckans sämsta:

Tummen ned Som jag har nämt tidigare är veckans sämsta förkylningen.

Tummen ned På grund av det har jag typ sovit bort hela helgen och har inte hunnit med så mycket vettigt.

Tummen ned Har inte kunnat/orkat träna på hela veckan och är tillbaka till ruta noll.

 

 

Kan inte komma på så mycket mer inom veckans sämsta men har kanske redan förträngt om hur veckan egentligen var. Men nu är det en ny vecka med nya möjligheter och hoppas att den blir bra.

Önskar er alla en bra start på denna nya vecka och vi ses senare mina finaste!

 

//PUSS 

This post contains adlinks from Adviral

1. / 2. / 3. / 4. / 5. / 6. / 7.

9 tankar om “Veckans bästa och veckans sämsta

  1. Lena säger:

    Fy den där förkylningen är inte kul alltså, lider med dig och förstår absolut det där med karensdag. Jag jobbar med små barn och bacillerna verkligen flyger omkring just nu. Känner att det ligger något i kroppen som vill bryta ut men försöker ignorera det haha

  2. Joakim säger:

    Tråkigt m dessa förkylningar, inte roliga alls.
    Krya på dig och tänk inte så om träningen ”ruta ett”.. Tänk positivt och var glad för gym besöken så långt och se fram emot nästa, ?.. kram-kramar..

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *