För ett år sedan
För snart exakt ett år sedan klickade jag hem dessa ursöta reflexer som föreställer tofsar och nu börjar det bli dags att plocka fram dom igen. Det blir liksom bara mörkare och mörkare ute och jag tycker att hösten har kommit ovanligt snabbt i år. Håller ni inte med mig?
Så här fint hängde två stycken reflexer på min väska förra året.
När vi ändå är igång med förra årets shopping så klickade jag även hem fyra par söta örhängen i olika färger. Tanken var att matcha örhängerna med dagens outfit och det hände faktisk.
Här valde jag ett par i plommonlila färg som jag matchade med en tröja i samma färg.
Jag lyckades även få en glad lilleman bredvid mig och det händer inte ofta att barnen vill vara med på bild.
Nu till verkligheten!
Just nu sitter jag på bussen och är på väg till en vän som jag ska vara med hela helgen. Hela veckan har varit stressig och nu behöver jag bara varva ner samt ladda batterierna. Helgen kommer att bli lugn och harmonisk utan några måsten. Det är precis vad jag behöver.
Ni får ha en mysig fredag och vi ses senare mina finaste!
//PUSS
♥
21 comments on “För ett år sedan”
Gud vad söt han är!
Gud va smarta reflexer
Så söta!
Fina tofsar men väldigt fin bild på dig. kram
Kompis och inga måsten, kanske ett glas vin… låter toppen!
dom där reflexerna är ju toppen! 🙂
Har med en sådan reflex snygga och gör bra nytta! 🙂
Så fina örhängen!
Hoppas du får en härlig helg
Söt bild på er 😀
Åh så gulliga reflexer!!
Så söta!
Älskar dom där toffsarna, har 1 sådan! Japp blir nedvarvning här med efter en stressig vecka.
Svar: Ja haha och väldigt spontant, jag var nästan inställd på att vi inte skulle hitta någonstans att åka! Skall bli galet härligt!
Smart grej för reflexerna! Och jo jag håller med! Tycker vi kan ha sol och varmt mycket längre, helst till december☺️?
Vilka coola reflexer och det låter som en härlig helg 🙂
du passar i plommonlila 😀 kram
Jag håller verkligen med dig, så mörkt sååå snabbt!
Låter som en härlig helg. 🙂
Supersmart o snygg reflex ,kram???
Gud va fin bild på ni två! 🙂
Håller med dig om att hösten har kommit snabbt! Men vilka söta små tofsar och örhägnen
Fina öronhängen! 🙂
Ååh fine! Og du så søt han var! <3
Vilka fina reflexer!